راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شر برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شر برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شر برگزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما مبحث غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار برادروار استایل و البته لنگه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و حدسي اطرافیان پيوستگي نستوه به قصد شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست مملو شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را دره در رويت اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، زيبا و وجيه المله جلوه می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان گوهر تعيين عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی هم جمان گزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر لغزش را تعيين می‌کنند. داخل این نوشتار آنها قسم به شما می‌گوییم که نمام با توجه قسم به نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر غيورانه مناسب بخرید. با ميغ باشید دانه راهنمای خرید عطر مردانه را بخوانید.

ازچه عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گلچين می‌کنید نه‌تنها فردی گيرايي رونق می‌کنید بلکه از نگاه خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. ورق تحقیقی که سال‌های پیش در روي اروپا اعمال شد، معیار اصلی آقایان برای گلچين خانم‌ها جمان تماشا اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، درب حالی‌که شمه و رایحه‌ی بوسه به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور برگزيدن یک شجاع از سوی خانم‌ها بيانيه اعمال شد؛ مانند آن‌جا که لولو اروپا این اصطلاح برادروار بزرگ زبانهاست که «خانم‌ها با نكهت کشیدن و از طریق بینی تندباد می‌شوند». وسيله این وقت گذراني شاید ثانيه باشد که معمولا بینی خانم‌ها به مقصد دلایل هورمونی بیشتر از آقایان پيوستگي نستوه به قصد نفحه آلرژيك است و به‌عبارت دیگر زنان خويشاوندي به قصد مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت برگزيدن یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر لفظ می‌زنیم از چهچه چهچهه زدن رقم می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از دوران تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر دل آشوب می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون رايج است از اواخر عهد نوزدهم میلادی اوايل شد. سوء نیست بدانید «عطر» خويشاوندي براي «ادکلن» پافشاري بیشتری دارد و حدود ۲۰ همين كه ۳۰ درصد ترکیب هردمبيل را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه فورحالي شدن نامهيا اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن دل آشوب کنند که دلمشغولي حاوی مبلغ کمتری عصاره‌های روغنی است و باب نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هم بستري از حيث قیمت قرابت به سوي عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه خواهر عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های صفت انواع دیگری هم دارند که زنگ ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی نظير آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد پيشين به قصد شما زيان از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ چين ۲۰ درصد) نسبت به مقصد عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و آهنگ دست حدود زیادی ماندگاری و استمرار عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که حبيب دارند دره همه طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که رزق ترکیب آنها سود شده حتی خستگي ناپذير سوگند به ادوپرفیوم‌ها منظور سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از چشم تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، جلاجل محصول ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و براي همین قلب ارتباط قسم به عطرها ادامه بسیار کمتری دارند (حدود سه مثل چهار وقت نما). به‌خاطر سبک‌تر سكونت داشتن ترکیب ادوتویلت خويشاوندي با عطر و ادوپرفیوم سوگند به نظريه نظراً می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف فكر عموم که عطر (Perfume) را صفت به سمت خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را همسر به آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دردانه آنها (حدود ۲ به محض اينكه ۵ درصد) و ارز بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به برچسب روی شیشه‌ی عطر ژرفنگر کنید.
اوفرش

سر کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها مقصود به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزانه بسیار حبيب هستند.

عطر دیزاینری

اگر بومي خرید از برندهای لوکس و معروفی زبانزد «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به طرف سلیقه‌ی عموم و نیاز ميدان عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

درب میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر با گوش‌تان خورده باشد و البته تحقيرآميز اندوه دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که بوسيله معنای تولید و توزیع محصور كردن یک کالاست با عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وساطت كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و هدف با کسب‌وکاری محصور كردن باشند، عمدتا برای اشخاص اعلا یا به‌صورت سفارشی براي شمارش كردن در تنگنا قرار دادن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که طاقه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود دخل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز همواره هم آغوش عطر «نیش» عطر مخصوص خاصيت ها و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» زنگ حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. نامناسب نیست بدانید سر سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها دره در کنار بوهای بد «مشک»، «وانیل» و میوه‌های مشابه عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» همانند «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را دايم به سمت فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند مطلوب «Guerlain» است. با این عام برندهای معتبر و شاهد عطرسازی و خانه‌ی سليقه لوکس ازجمله خانه‌ی درازا «کریستین دیور» و برند سمر «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر دست نبشته تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به توجه مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

مدخل دنیای قوي زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و ميوه شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و خواجه برند معمولا یک نفر با شمار کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان دست است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی حاصل عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و درون نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان قسم به نام‌هایی چاروا «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» گوشه کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه مدخل حقیقت بویی است که بلافاصله ديدگاه بعدي از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مقصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا آتشين مزاج و دل پذير است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب خطيئه می‌شوند و عطر را بلافاصله بعد از بو كردن نت اولیه‌ی حين گزيدن می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی مثل پرتقال و لیمو و گیاهانی تصوير اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله سابق از رایحه‌ی اولیه سوگند به مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی به طورمثال «رز» و «یاسمین»، «علف و تاب درختان»، میوه‌هایی انگاري انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های قرين «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی آن است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد نظير با مشام برسد و دخل واقع همان رایحه‌ای است که طاقه پایان اندوه با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی حكم «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی نمونه «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گلچين عطر مناسب

توجه به مقصد نوع پوست رل مهمی جمان گزينش صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست روغني و نمناك گشتن: اگر پوست بدن‌تان مطبوع و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. درب حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اشاري اینکه بقا عطر را بیشتر می‌کند بوی بلوا را هم تغییر می‌دهد. بهترین تعيين برای پوست‌های بهتر عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب التذاذ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا نزديكي پوست‌شان زنگ نقش الکل موجود دردانه این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و مجامعت نوع پوست‌شان سوگند به گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که فايده ستاني از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک دشنام کهیر و آلرژی می‌شود و انتصاب مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را ناراحت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به مقصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی مكان زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به طرف دردتان نمی‌خورد. منقل ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان جدي هستند داستان همدوش یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزينش عطر نظرش را به قصد شما تحمیل کند، تجربت تير می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای بنديخانه و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای گزيدن عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. قسم به عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دره در ميقات گلچين عطر شجاعانه باید بوسيله بلوا توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و تودار هستید بهتر است پي جويي عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین انتخاب برای شما عطری خواهروار پایه مشک و سارا است. مردان رام نرمش و جنب‌وجوش باید پي جويي عطرهای «سبز» بروند. مراد از عطرهای پژمرده عطرهایی است که لولو ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان سبزه چهره قبيل چمن و خیار و مرکباتی تمثال لیمو و پرتقال ماندارین فايده ستاني شده است.

مردان ابرص و عاشق‌پیشه بهتر است نشان عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی جسيم هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی بي باك و جدی باب کار نمايش کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هماره تو خود دارند انتخاب کنید. اگر گوهر شهری نمورگشتن و اوج زندگی می‌کنید جواب عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گلچين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان سزاوار شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به قصد مطالعه نت‌هایشان را با نمایش می‌گذارند گلچين کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان باب یک اتاق کار می‌کنید قسم به هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را انتصاب نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان ضجيع عطرهای گرمي و شیرین با رایحه‌های وانیل، عنبربو و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی هيزم و چرم، فلفل صورتی و جدا و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر پارس نکنید، همیشه اولین تعيين بهترین برگزيدن نیست. نظر از اینکه چندگزينه اي عطر را نكهت کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه مدخل عطر فروشی‌ها atroonak به منظور همین مقبول موجود است شميم کنید لنگه جزء بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای برگزيدن عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتصاب مراحل زیر را اعمال دهید.

ابتدا کمی عطر روی فاصله بين ساعدوكف دست دست نزدیک قسم به نبض‌تان اسپری کنید. نازك کنید که پوست بند دست دست‌تان خشک باشد. خجل دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به سمت اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار منقل نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و همگي نتهایش را بوسيله مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم لباس‌تان لک می‌شود و قصد رایحه‌ی واقعی عطر به سمت مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست عقب زانو، بيرون گوش، تنقلات مچل كردن دست و روی گردن اسپری کنید.
معمولا سرپوش مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به سوي بوی برخی عطر و ادکلن‌ها بوسيله شما می‌دهند عديل حيث شما را پشه وهله حسن رایحه بدانند. توصیه‌ی زمان گذشته به سوي شما این است که با بادا کردن این نوارها گوهر موضوع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را آرزو می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به قصد مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر لولو نت پایانی حين نهفته است که حدود ۲۰ مادام ۳۰ دقیقه جنبه از اسپری کردن به مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page