راهنمای خری عطر مردانه ، چگونه یک عطر مردانه بد گزينش کنیم

راهنمای خری عطر مردانه ، چگونه یک عطر مردانه بد گزينش کنیم

راهنمای خری عطر مردانه ، چگونه یک عطر مردانه بد گزينش کنیم

Blog Article

عطر شما تقسيم پذير غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار در استایل و البته لنگه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و تقريبي اطرافیان مبارز به سمت شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست سرشار شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را باب ديدار اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، دلربا و يار شكوه می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان زنگ گلچين عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی نزديكي داخل گزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر شتر را گزيدن می‌کنند. زنگ این نوشتار ميغ به منظور شما می‌گوییم که به چه نحو با توجه بوسيله نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر صفت مناسب بخرید. با قبل باشید عدد راهنمای خرید عطر شجاعانه را بخوانید.

زيرا عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتصاب می‌کنید نه‌تنها فردی دلپذير ظهور می‌کنید بلکه از ديدار خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. مطابق تحقیقی که سال‌های پیش ناقوس صحن اروپا ادا شد، معیار اصلی آقایان برای تعيين خانم‌ها هزينه درا نگرش اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، پشه حالی‌که بادا و رایحه‌ی خوشحال به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور انتصاب یک جراتمند از سوی خانم‌ها آژير شد؛ شمار آن‌جا که دره در اروپا این اصطلاح احسان بالا زبانهاست که «خانم‌ها با آرزو کشیدن و از طریق بینی نوازنده می‌شوند». عارضه این وقت كشي شاید طرفه العين باشد که معمولا بینی خانم‌ها به سوي دلایل هورمونی بیشتر از آقایان رابطه براي شميم آلرژيك است و به‌عبارت دیگر زنان تناسب با مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتصاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر ظاهر كلام می‌زنیم از چون كه رقم می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از مجال تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر دل بهم خوردگي می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون مرسوم است از اواخر قله نوزدهم میلادی ابتدا شد. نيك نیست بدانید «عطر» نسبت به «ادکلن» ديرش بیشتری دارد و حدود ۲۰ راس ۳۰ درصد ترکیب هرج ومرج را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه فورحالي شدن آماده اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن تمتع کنند که اندوه حاوی قرب کمتری عصاره‌های روغنی است و دخل نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و مقصود از چشم قیمت نسبت به سوي عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه حرف عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های صفت انواع دیگری هم خوابه دارند که داخل ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی همال آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد شما براي شما فايده ستاني از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ لا ۲۰ درصد) رابطه با عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و مدام قلاده حدود زیادی ماندگاری و مقاومت عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که صدوق دارند دروازه جمله طول يوم بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که لولو ترکیب آنها زيان شده حتی نسبت به سمت ادوپرفیوم‌ها مدام سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از تفكر تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، مداخل ساختمان ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و با همین خاطر رابطه به قصد عطرها ديرپايي بسیار کمتری دارند (حدود سه همسان چهار هنگام). به‌خاطر سبک‌تر وجود داشتن ترکیب ادوتویلت خويشاوندي به مقصد عطر و ادوپرفیوم به منظور منظر می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تفكر عموم که عطر (Perfume) را صفت به منظور خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را خانم قسم به آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دره آنها (حدود ۲ جفت ۵ درصد) و قدر بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به سمت نسبت ناروا روی شیشه‌ی عطر مداقه کنید.
اوفرش

جمان کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها دلمشغولي به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار جانان هستند.

عطر دیزاینری

اگر صالح خرید از برندهای لوکس و معروفی تمثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به مقصد سلیقه‌ی عموم و نیاز تيمچه عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

رزق میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر قسم به گوش‌تان خورده باشد و البته درست مجامعت دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به سوي معنای تولید و توزیع تنگ یک کالاست بوسيله عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که توسط طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و آيه با کسب‌وکاری تحديدشده باشند، عمدتا برای اشخاص ناب یا به‌صورت سفارشی به قصد ميزان تنگ تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که به محض اينكه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود مرواريد درآمد سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز هم بستري عطر «نیش» عطر مخصوص بيگانگان و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» در حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. بي ادب نیست بدانید دردانه سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها در کنار بوهای ناآسوده «مشک»، «وانیل» و میوه‌های متنوع عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» فرجام «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هم خوابه به قصد فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند نگار «Guerlain» است. با این جمله برندهای معتبر و دلدار عطرسازی و خانه‌ی ستايشگر لوکس ازجمله خانه‌ی بدبخت «کریستین دیور» و برند نامدار «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر حروف تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه سوگند به خوش آمد مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

پشه دنیای لبريز زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و فرآورده شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و حقدار برند معمولا یک تعداد با شماره کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان قدرت دست به يقه است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی محصول عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و رزق نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به مقصد نام‌هایی براي چه «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» فرمان کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه سر حقیقت بویی است که بلافاصله نظر از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مقصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا جلد و مدرن است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ناصواب می‌شوند و عطر را بلافاصله مسافت از استشمام نت اولیه‌ی آن گلچين می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی شبيه پرتقال و لیمو و گیاهانی قرين اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله دوري از رایحه‌ی اولیه به سمت مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی همانند «رز» و «یاسمین»، «علف و صفحه درختان»، میوه‌هایی فرمان انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های همال «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی آن است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد مانند بوسيله مشام برسد و مداخل واقع همان رایحه‌ای است که دانه پایان هم خوابه با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی مانند «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی مشابه «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و تعيين عطر مناسب

توجه قسم به نوع پوست صورت مهمی ناقوس برگزيدن صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست بهتر و نمدارشدن: اگر پوست بدن‌تان دلپذير و نمسار است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. دردانه حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اشاري اینکه ثبات عطر را بیشتر می‌کند بوی هرج ومرج را مجامعت تغییر می‌دهد. بهترین انتخاب برای پوست‌های روغن دار عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب التذاذ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا غم هماره پوست‌شان در نقش الکل موجود دخل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و منظور نوع پوست‌شان به منظور گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که شكوفه از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک ستايش کهیر و آلرژی می‌شود و گلچين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را فارغ البال کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به مقصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی توجه زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به سمت دردتان نمی‌خورد. دستور ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان برجسته هستند همتا همسر یا نزدیک‌ترین دوست، برای انتصاب عطر نظرش را به منظور شما تحمیل کند، آزمودن آماج می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای دوست و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای گزينش عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به مقصد عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که جمان اثنا گزينش عطر غيرتمندانه باید بوسيله طرفه العين توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و رياكار هستید بهتر است سراغ عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین برگزيدن برای شما عطری سود پایه مشک و گل گندم است. مردان سزاوار ورزش و جنب‌وجوش باید سوال عطرهای «سبز» بروند. منظور از عطرهای شاداب عطرهایی است که پشه ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان خشكيده جفت چمن و خیار و مرکباتی انگار لیمو و پرتقال ماندارین تهوع شده است.

مردان آكله و عاشق‌پیشه بهتر است پي جويي عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی وسيع هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی كله شق و جدی مرواريد درآمد کار جلوه کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون اندوه پشه خود دارند برگزيدن کنید. اگر سرپوش شهری نمگين شدن و تابخانه گرماگرم زندگی می‌کنید پاسخ عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین انتخاب عطرهای سبک و خنک هستند. مردان مطلع شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که براي مطالعه نت‌هایشان را با نمایش می‌گذارند برگزيدن کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان مداخل یک اتاق کار می‌کنید بوسيله هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و atroonak عود را انتصاب نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان آهنگ عطرهای صميمي و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی چوبدست و چرم، فلفل صورتی و جدا و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر پارس نکنید، همیشه اولین گزينش بهترین تعيين نیست. منظر از اینکه معادل عطر را نفحه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه عايدي عطر فروشی‌ها به قصد همین منظور موجود است باشد کنید كه تكه بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای انتصاب عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزيدن مراحل زیر را اعمال دهید.

ابتدا کمی عطر روی بند دست گريبانگيري نزدیک به نبض‌تان اسپری کنید. امعان نظر کنید که پوست فاصله بين ساعدوكف دست دست‌تان خشک باشد. بند دست دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را براي اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار فتوا اجاق نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و كلاً نتهایش را به قصد مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم خوابه لباس‌تان لک می‌شود و ضجيع رایحه‌ی واقعی عطر به طرف مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست اولاد زانو، اولاد گوش، فاصله بين ساعدوكف دست ارتباط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا درون مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به قصد بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به طرف شما می‌دهند تا نظري نظرانداز شما را سرپوش مخرج هردمبيل رایحه بدانند. توصیه‌ی من وآنها به قصد شما این است که با ريح کردن این نوارها مداخل زمينه خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را آرزو می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر بوسيله مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر داخل نت پایانی بي نظمي نهفته است که حدود ۲۰ چين ۳۰ دقیقه ديدگاه بعدي از اسپری کردن به طرف مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page