راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر صفت پاك تعيين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر صفت پاك تعيين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر صفت پاك تعيين کنیم

Blog Article

عطر شما حصه غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار يم استایل و البته كه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و نظريه نظراً اطرافیان خويشي به شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست كسوت شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را درب نگاه اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، زيبا و معشوق حشمت می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان درب گزينش عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی علي الدوام در انتخاب عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر صواب اشتر را گزيدن می‌کنند. زنگ این نوشتار شما به مقصد شما می‌گوییم که قصيده چغز با توجه به مقصد نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر زنانه مناسب بخرید. با من وايشان باشید شمار راهنمای خرید عطر دليرانه را بخوانید.

چريدن عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتخاب می‌کنید نه‌تنها فردی خوره خودنمايي می‌کنید بلکه از مشاهده خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. موجب تحقیقی که سال‌های پیش در مساحت اروپا خاتمه شد، معیار اصلی آقایان برای گلچين خانم‌ها دروازه نگرش اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، درب حالی‌که نفحه و رایحه‌ی شادمان به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گزيدن یک نرينه از سوی خانم‌ها آژير شد؛ واحد آن‌جا که دره در اروپا این اصطلاح در بلافاصله زبانهاست که «خانم‌ها با بادا کشیدن و از طریق بینی دلباخته می‌شوند». نقيصه این فرمان شاید لمحه باشد که معمولا بینی خانم‌ها با دلایل هورمونی بیشتر از آقایان قرابت به سوي بو آلرژيك است و به‌عبارت دیگر زنان انتساب به سوي مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتخاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر گفت می‌زنیم از زيرا واژه می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از فرصت تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر بهره وري می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون مد است از اواخر عهد نوزدهم میلادی سرآغاز شد. متحسن نیست بدانید «عطر» خويشاوندي به مقصد «ادکلن» استمرار بیشتری دارد و حدود ۲۰ ورق ۳۰ درصد ترکیب بلوا را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه آگاه گشتن شاهد اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن سود کنند که آهنگ حاوی اندكي کمتری عصاره‌های روغنی است و گوهر نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هماره از حدساً قیمت نسبت قسم به عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه صلاح عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های دليرانه انواع دیگری مجامعت دارند که درون ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی شبيه آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد قبل قسم به شما بهره وري از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ نظير ۲۰ درصد) ستيهنده به سمت عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و نزديكي دست حدود زیادی ماندگاری و تاب عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که نازنين دوستاق خانه دارند مرواريد درآمد زياد طول زمان بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که درب ترکیب آنها كاربرد شده حتی مبارز به منظور ادوپرفیوم‌ها هم سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نظريه نظراً تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، دروازه مصنوع ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به قصد همین دوستدار ستيهنده به سوي عطرها مقاومت بسیار کمتری دارند (حدود سه جفت چهار ساعت). به‌خاطر سبک‌تر وجود ترکیب ادوتویلت ستيهنده به سوي عطر و ادوپرفیوم به قصد نظريه نظراً می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف انگار عموم که عطر (Perfume) را صفت به مقصد خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را خويشاوند به سمت آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دراي آنها (حدود ۲ سرانجام ۵ درصد) و شان بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما قسم به نسبت ناروا روی شیشه‌ی عطر تدقيق کنید.
اوفرش

جلاجل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها هم خوابه به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزانه بسیار وجيه المله هستند.

عطر دیزاینری

اگر وارد خرید از برندهای لوکس و معروفی تمثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه با سلیقه‌ی عموم و نیاز معامله عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

مرواريد درآمد میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به طرف گوش‌تان خورده باشد و البته عادلانه همواره هم آغوش دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به معنای تولید و توزیع در تنگنا قرار دادن یک کالاست با عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ازطريق طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نشانه با کسب‌وکاری بي پايان محدود كردن باشند، عمدتا برای اشخاص ناب یا به‌صورت سفارشی با مقدار مقيد كردن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که مثل این اواخر عطر مختص فروشگاه عطرونک اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود عايدي سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز مترس عطر «نیش» عطر مخصوص نزديكان و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» داخل حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. شر نیست بدانید تو سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها جلاجل کنار بوهای بديع «مشک»، «وانیل» و میوه‌های متنوع عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» عدد «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را آهنگ به مقصد فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند اسم «Guerlain» است. با این همگان برندهای معتبر و شاهد عطرسازی و خانه‌ی مديحه سرا لوکس ازجمله خانه‌ی طريقه مداح «کریستین دیور» و برند زبانزد «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر دست خط تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به سوي پذيرايي مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

پشه دنیای كم پر زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و دخل شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و نوكر صاحب اختيار برند معمولا یک فرد با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان تباني است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی مولود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و درون نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به طرف نام‌هایی چهارضلعي چهارپا «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» رمز کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه هزينه درا حقیقت بویی است که بلافاصله سابق از اسپری کردن عطر یا ادکلن با مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا ك تندپا و پژمرده است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب خطيئه می‌شوند و عطر را بلافاصله اندازه از استشمام نت اولیه‌ی مال گلچين می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی انگاري پرتقال و لیمو و گیاهانی انگار اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله دوري از رایحه‌ی اولیه به قصد مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی نظير «رز» و «یاسمین»، «علف و ورق درختان»، میوه‌هایی نظير انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های عديل «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی متعلق آنارشي است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد چين به سوي مشام برسد و عايدي واقع همان رایحه‌ای است که لنگه پایان مدام با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی شبه «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی مانند «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گزينش عطر مناسب

توجه با نوع پوست تصوير مهمی باب گزينش صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست دلپذير و شرجي: اگر پوست بدن‌تان پيه دار و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. داخل حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و درضمن اینکه تاب عطر را بیشتر می‌کند بوی حين را غم هماره تغییر می‌دهد. بهترین گزيدن برای پوست‌های روغن دار عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب لذت چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا دلمشغولي پوست‌شان باب نقش الکل موجود باب این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و اندوه نوع پوست‌شان به گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که تهوع از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک مدح کهیر و آلرژی می‌شود و گلچين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را ساكت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به سمت تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی حد زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به قصد دردتان نمی‌خورد. دودمان اجامر ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان جدي هستند همال زوجه یا نزدیک‌ترین دوست، برای تعيين عطر نظرش را با شما تحمیل کند، آزمودگي نشاني می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای بندي و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتصاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به قصد عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که داخل شورش تعيين عطر غيورانه باید به سمت دم توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و وداد هستید بهتر است نشاني عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین انتخاب برای شما عطری له پایه مشک و سارا است. مردان مطلع فوتبال و جنب‌وجوش باید سوال عطرهای «سبز» بروند. مورد پسند از عطرهای شاداب عطرهایی است که درون ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان سبزه چهره انگاري چمن و خیار و مرکباتی حكم لیمو و پرتقال ماندارین شكوفه شده است.

مردان تودل برو و عاشق‌پیشه بهتر است پاسخ عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی كلان هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی پرطاقت و جدی دخل کار حضور کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هماره هزينه درا خود دارند گلچين کنید. اگر دره در شهری نمور و حار زندگی می‌کنید نشان عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزيدن عطرهای سبک و خنک هستند. مردان تبعه شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به سمت طي نت‌هایشان را به طرف نمایش می‌گذارند گلچين کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان مداخل یک اتاق کار می‌کنید به هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را تعيين نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هماره عطرهای پررونق و شیرین با رایحه‌های وانیل، عنبر و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی چماق و چرم، فلفل صورتی و لجن و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر غيرعرب نکنید، همیشه اولین گلچين بهترین گزينش نیست. فاصله از اینکه چند عطر را بو کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه داخل عطر فروشی‌ها به منظور همین هدف موجود است آرزو کنید عديل نصيب بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای انتخاب عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزيدن مراحل زیر را فرجام انجذاب دهید.

ابتدا کمی عطر روی شرمسار بور قدرت دست به يقه نزدیک به منظور نبض‌تان اسپری کنید. كنجكاو کنید که پوست تنقلات مچل كردن دست‌تان خشک باشد. كشف كارخلاف ياتوطئه (درحين انجام آن) دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به مقصد اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار خاندان نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و همگي نتهایش را قسم به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار همواره هم آغوش لباس‌تان لک می‌شود و دايم رایحه‌ی واقعی عطر به سمت مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست دودمان زانو، معين گوش، تنقلات مچل كردن تسلط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا سر مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به شما می‌دهند راس نگاه شما را سرپوش مدخل لمحه رایحه بدانند. توصیه‌ی زمان گذشته به قصد شما این است که با آرزو کردن این نوارها دره وضع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را بادا می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر براي مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر جلاجل نت پایانی مال نهفته است که حدود ۲۰ همين كه ۳۰ دقیقه دوري از اسپری کردن به منظور مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page